Nina Nowak
≡ menu

Uroczyste otwarcie Światowych Dni Młodzieży - Katedra Wawelska Kraków

Uroczyste otwarcie Światowych Dni Młodzieży
Katedra Wawelska Kraków

24 lipca 2016 foto - P. Baranowski

 

To będzie wyjątkowa noc! Ta, i jeszcze kilka następnych. Od 24 do 27 lipca trwa bowiem Noc Cracovia Sacra – w tym roku wyjątkowa, bo przedłużona i związana ze Światowymi Dniami Młodzieży. W niedzielę, 24 lipca odbyła się inauguracja tego wydarzenia – o 18:30 w Katedrze Wawelskiej. Wziął w niej udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


Koncert Inauguracyjny rozpoczął się o godzinie 19:00.
Najpiękniejsze arie sakralne świata, chorały i modlitwy zaśpiewali: Chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Joseph oraz soliści: Nina Nowak i Rafał Gudyka.

 

W Bazylice Bożego Ciała o 20:00 odbył się koncert „U źródeł chrześcijaństwa. Koncert dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski”. Również w niedzielę zaplanowano pokaz „Papieski splendor” – można było zobaczyć medalion z wizerunkiem papieża Klemensa X, dzieła jednego z najwybitniejszych artystów barokowych w Europie, włoskiego rzeźbiarza i architekta – Giovanniego Lorenza Berniniego. Medalion pochodzi z kolekcji prywatnej. To pierwszy w Polsce pokaz dzieła tego artysty. Oddział Muzeum Narodowego przy Pl. Sikorskiego zaprosił także na zwiedzanie ekspozycji obejmującej osiem wieków malarstwa i rzeźby europejskiej, od XII do XX wieku (prezentacja m.in. obrazów Paola Veneziano, Lorenza Lotto i Pietera Brueghela).

PREFERENCJE PLIKÓW COOKIES

VMD Script logo